2018 Yazının Naturel Makyaj Sırları

yorumsuz
72 views

Yerli ve yabancı birçok ünlü tercihlerini artık naturel makyajdan yana kullanıyor. Doğal ve fresh bir görünüm veren naturel makyaj nedir nasıl yapılır ve hangi ürünler tercih edilmelidir.

Naturel (doğal) makyaj günlük yaşantıda bir çok kadının tercih ettiği makyajdır. Doğal makyajı diğerlerinden ayıran  farkı yüze daha sadece nude renklerle yapılmış,yüzün doğal güzelliğini ortaya çıkaran  hafif bir makyajdır. Makyaj yapıp sanki hiçbir makyaj malzemesi kullanmamış gibi görünmek naturel makyajın en belirgin özelliğidir. Doğal makyaj ile var olan güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Kendi cilt tonunuza yakın renkleri kullanıp koyu renklerden kaçınmalısınız. Naturel makyaj da en önemli nokta fondöten ve pudra seçimidir.  Cildinizin taze ve pürüzsüz görünmesi için en yumuşak fondöteni seçmeniz gerekmektedir. Makyajınızın uzun süreli kalıcı olması için transparan pudralar kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Transparan pudraların özelliği ise yağlı ciltlerin parlamasını önlemek olduğundan bayanlar arasında sıkça tercih edilen pudralardır. Pudrayı cildinize uygularken sünger yerine fırça kullanmanızı öneririz.

naturel makyaj

Peki Hangi Tonları Tercih Etmeliyiz

Solgun bir cilt tonunuz varsa  şeftali tonları ve açık pembe tonlarını, buğday tenliyseniz, krem veya bej tonları tercih etmelisiniz. Böylece cildiniz daha taze ve genç görünecektir.

Kalıcı ve iyi bir makyaj için cildin temiz olması çok önemli. Bu yüzden makyaj öncesi günlük cilt temizliğinizi iyi yapmalısınız. makyaj öncesi makyaj bazı kullanırsanız makyajınız daha kalıcı olacaktır. Makyaj bazınızı burnuna, alnına, çenene ve yanaklarına uyguladığında gözeneklerin ve çizgilerin kapanacağından cildin çok daha taze ve genç görünecektir. Makyaj bazınızın üzerine cilt tonunuza en yakın fondöten ve pudrayı cildinize sünger yerine fırça ile uygulayınız. Günümüzde gençlerin en çok tercih ettiği enlightening elmacık kemiklerinin üzerine uygulayarak gözlerinizin aydınlığını ortaya çıkarmalısınız.  Allık seçiminizi ise kremsi yapıya sahip olan stick allıklardan yana tercih etmelisiniz. Moda kategorisindeki diğer yazılarımız için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 3 Haziran 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın