Bölgesel İncelme Nedir?

yorumsuz
110 views

Hayatın büyük bir kısmında yer alan ve en çok zahmet verilerek çözüme kavuşturulmak istenen durumlar vardır. Bu durumlar içerisinde bölgesel yağlanmalar ile oluşan sorunları çözüme sunmada önemli yer almaktadır. Sorunların bu derecede ilerlemesi ve bu konular ile ilgili olarak da teknoloji kullanmaya bağlı olarak da çözümler üretilmektedir. Bununla ilgili oldukça etkili ve yaygın bir şekilde kullanılan yöntemler sayesinde bölgesel incelme sağlamak mümkün kılınmaktadır. Yağlanmaların oluşmasına etki eden faktörlere bağlı olarak bölgesel değişiklileri spor yapılması ve diyet yapılmasına bağlı olarak çözüm oluşmadığı anlarda ve bölgesel yağlanmanın çok olduğu yerlerde sarkmalarda oldukça can sıkıcı bir durum almış vaziyettedir. Bu konuda çözümlerini sağlanması ve etkinliği bir bütün olarak çözüme kavuşturma açısından Zeltig CoolSculpting, ValeShape ve VShape yöntemleri kullanılması ile sağlanabilmektedir.

Zayıflama sıkılaşmanın yanı sıra incelme gibi sorunları çözümüne odaklı olarak oldukça yeni olan ve aktif olarak kullanılan uygulamalar sayesinde daha düzgün bir vücut elde etme imkanını sunmuş bulunmaktadır. Tüm vücutta yer alan bölgesel incelme için lokal probleme karşı mücadele eden ve bu noktada ekspres işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi sağlanmaktadır. Bölgesel incelmede ve kilo verme noktasında etkili olan Herbalife ürünleri ile sağlamakta mümkün olmaktadır.

bolgesel-incelme

BÖLGESEL YAĞLANMA NE DEMEK?

Yetişkin bir insanın vücudunda yer almış olan yağ hücresi sayısı sabit bir halde bulunmaktadır. Ergenlik döneminin sonrasında ise vücutta bulunan yağ hücresi sayısında artış gerçekleşmemektedir. Yalnız yağ hücrelerinin hacmi arta yönünde eğilim sergileyebilir. Kişiden kişiye göre farklılık gösteren kilo artışında meydana gelen artış değişiklik gösterebilmektedir. Deri altında yer edinen ve oldukça yoğun bir şekilde bulunan yağ dokuları, yağ tabakası dikine kesen ve deriye doğru uzanmış olan bağ dokusu lifleri yer almaktadır. Yağ hücresiyle ve yağ tabakasıyla çap ve yükseklik ile bu lif uzunluğunun aynı olduğu sürece herhangi bir sorun teşkil etmemekte olan bir durumdur.

Çeşitli nedenlerden dolayı birbirine bağlantılı şekilde gerçekleşen liflerde kısalma veya kalınlaşma olması bölgesel yağlanmanın oluşmasına sebep olan etkenler arasında yer almaktadır. Kişiden kişiye değişiklik göstermesine bağlı olmasından dolayı yağlanmada bazı insanlarda basen ve bel bölgesinde yoğunlaşma olurken bazı insanlarda bu durum tüm vücuda eşit miktarlarda kilo alımı olmaktadır. Zayıf insanlarda da görülmekte olan bir durumdur.

Fakat kilolu kişilerde ise fazla kilolar vücuda yayılmasından dolayı etki etmesine bağlı olarak bölgesel yağlanma kalça, bacak, baldır gibi bölgelerde çok daha fazla görülmekte olan bir durumdur.Bölgesel incelme sayesinde bu durum çözüme kavuşturulabilecek bir haldedir. İnsanların vücutlarına kendi isteklerine göre istenilen şekli vermek için sağlıklı bir hayat tarzı benimsemek çok önemli bir durumdur. Fakat yalnızca bu tarz önlemler ile karın, bel, kalça, diz ve uyluk gibi bölgelere yapılan diyet ve egzersiz ile oluşmuş olan yağlardan kurtulmada sonuç elde edilemeyebilir.

Bölgesel yağlanma sonucunda bağlantılı bir şekilde olmasından dolayı birçok sorunu olan kişilerin çözüme kavuşmada birçok teknik bulunma olmaktadır. Bu noktada yapılacak olan bölgesel incelme programları ile gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Böyle durumlar karşısında teknolojiden faydalanılarak en etkin, hızlı ve yeni yöntemler ile çok daha iyi bir şekil ve sağlıklı bir vücut ölçüsü elde etmek ya da mevcut hali korumak mümkün olan bir durumdur.BÖLGESEL İNCELME PROGRAMLARI NELERDİR?
Bölgesel olarak gerçekleştirilmek istenilen incelme tedavisi ile çok daha sağlıklı bir yapıda olmak mümkündür. Aynı zamanda estetik bir yapıya sahip olma ve eritilmesi istenilen bölgelerde ki yağlardan kurtulmak mümkün olmaktadır. Tedavilerin yapılması açısından düşünüldüğü zaman dirençli olan lokal yağ hücreleri için uygulanması yapılır. Bu uygulama halinde uygulama yapılacak kişi çok daha rahat hissetmekte ve sağlık açısından da oldukça iyi bir görünüm sağlanması yapılmaktadır. Kişinin kilo ile ilgili olan herhangi bir sorunu olmayabilir. Oluşmuş olan sorunları sağlıklı beslenme ve spor ile çözmüş de olabilir.

Kilo sorunu yapılan etkenler ile çözse bile bazı bölgelerde yer alan dirençli yağ dokusu yer alır. Bu yağ dokusunun bölgesel fazlalık olarak oluşmasına ve orantısız bir vücuda sebep olabilecek bir durumdur. Bölgesel olarak oluşmuş olan bu yağların atılması ve estetik bir görüntü sergilenmesi noktasında oldukça önemli rol oynamaktadır. Orantılı, sıkı ve fit vücuda sahip olmak isteyen insanların uzman desteği alma yolu ile çözüme ulaşması çok etkili sonuç almada önemli rol oynamaktadır. Bu açıdan düşünüldüğü zaman özel cihazlar kullanılması yolu ile yapılan programlar ile sorunlar çözüme kavuşturulmuş olacaktır. İdeal vücut ölçülerine ulaşma noktasında bu tekniklerin uygulanması ile mümkün olan bir durumdur.

bolgesel-incelme-tedavisi

TEKNOLOJİ KULLANILARAK YAPILAN BÖLGESEL İNCELME YÖNTEMLERİ

Bölgesel olarak birikmiş olan yağ fazlalığından kurtulma noktasında birçok yöntem denense dahi başarılı sonuç almak mümkün olmayabilir. Böyle bir durum olmadığı durumlarla karşılaşılmasın da teknolojinin sağlamış olduğu yöntemler arasında yer alan Zeltiq CoolSculpting, ValeShape ve VShape yöntemleri ile oldukça olumlu sonuçlar veren sonuçları elde etme imkanı vermektedir.Zeltiq CoolSculpting Yöntemi

Kullanılması yönüyle Zeltiq CoolSculpting yöntemi ile yağların dondurulması şeklinde etki göstermekte olan ve yalnızca cilt altında yer almış olan yağ hücrelerini direkt olarak hedef alması ile etki gösteren bir durumdur. Sistem kontrolü sağlanması açısından bakıldığı zaman bu noktada soğutma mekanizma ile işlem yapılmaktadır. Yapılan işlem bölgede oluşan yağ hücrelerinde ki bütünlüğü bozmak için işlev yapılmaktadır. Düşük ısıya karşı oldukça yüksek değerlere karşı duyarlı olan yağ hücrelerinin büyük bir kısmı parçalanır. Bunun sayesinde bölgedeki yağ dokusunun %25 ile %30 arasında ki kısım yok olmakta olan bir olgudur.

İşlem ile ilgili olarak uygun olan adayların ideal kilo sağlaması açısından sağlanan olgunun olması sonucunda karında, basende ve kalçada yer alan fazlalıklardan kurtulmada etkili olmaktadır. Bölgesel incelme sağlama açısından işlem sırasında gerçekleştirilen durumlar karşısında bölgeye jel bir ped yerleştirilmektedir.Cihaz içerisinde bulunan vakum ile birlikte yağ dokusu çekilme işlemi ile kontrollü olarak soğutma işlemleri başlamaktadır. Uygulamanın yapılması gereken bölgede direkt olarak yoğun bir şekilde soğukluk hissi oluşmaktadır. 5 ila 10 dakika süren bu his tedavi bölgesinde hissedilmektedir. Bu süre zarfında bölge hissizleştiği için bir süre sonra soğukluk hissine bağlı olarak rahatsızlık geçmektedir.

Vshape Yöntemi

Etkili yöntemler arasında yer alan Vshape yöntemi ile sağlanan tedavisi ile ameliyatsız ve güvenli bir yöntemdir. Bu sayede yağ hücresinin parçalanarak vücut şekillendirme yapılması mümkün kılınmaktadır. Yağlı olan bölge içerisinde ki kan damarları, sinir ve cilde zarar vermeyen şekiller oluşur. Oluşan şekiller ile yağ hücresini parçalaması ve cildi sıkılaştırmayı sağlaması ağrısız ve oldukça konforlu bir uygulama olarak kullanılmaktadır. Tedavi süresince yağ hücre zarı parçalanması ile gerçekleştirilmektedir. Parçalanmış olan yağların besinlerden gelmekte olup, yağ gibi doğal yollar ile karaciğer tarafından işlenmesi yapılmaktadır. Bu tedavi sayesinde bel, karın ve kalça bölgelerinde uygulaması yapılmaktadır. Tek seansı süresi yaklaşık olarak 1 ile 1,5 saat arasında sürmekte olan tedavi yöntemi olarak uygulanmaktadır. Bölgesel incelme tedavisiyle ilgili olarak birer hafta ara ile yapılan tedavi toplam olarak 6 hafta gibi bir süreçte istenilen sonuçların alınmasına etki etmektedir.

VelaShape Yöntemi

Tedavi yöntemleri arasında yer alan VelaShape Radyo frekansı kullanılarak bölgesel olarak incelme  sağlanması yapılır. Bu şekilde ciltte oluşmuş olan portakal kabuğu görüntüsünü yok etmek amacı ile kullanılan yöntemlerden birisi olarak görülmektedir. Elos teknolojisi sayesinde kullanıma bağlı olarak tasarlanan bu yöntem ile hızlı sonuç almak mümkün olmaktadır. Tedavi program seans sayısı genel olarak 4 ile 6 seans ile gerçekleştirilmektedir. 15 gün aralıklar ile uygulanan bu seans ile uygulanan bölgeye göre değişiklik göstermekte olup yaklaşık olarak 45 ile 90 dakika arasında sürmektedir. Teknolojiyi bu denli kullanılarak çözümler elde etmek mümkün olan bir durumdur. Böylece sağlanan bu etki sayesinde birçok açıdan avantajlarını sağlaması yapılmış olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 5 Ağustos 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın