Doğru Makyaj Malzemesi Seçmenin Püf Noktaları

yorumsuz
71 views

Makyaj günümüzde kadınlar arasında oldukça gözde durumdadır. Bu kadar sık makyajın yapıldığı günümüzde herkes kendine özgü makyaj stilini yaratmaya çalışmaktadır. Fakat kendi stilimizi yaparken ne kadar doğru makyaj yapmaktayız? İşte size tüm detayları ile makyaj yaparken en sık yapılan hatalar. Bu hataları yapmamaya dikkat ederek sizlerde oldukça profesyonel makyaj yapabilirsiniz. Kadınlar uzun yıllar boyunca televizyon ve dergilerden gördükleri ünlüler gibi makyajlar yapmaya çalıştı ama maalesef bu taktikle başarıya ulaşan neredeyse yok denilecek kadar az. Çünkü makyaj her kadında aynı durmaz, aynı şekilde görünmez. Bu yüzdendir ki birinci ve en etkili makyaj tüyosu her zaman cildinizi tanımak, cilt sağlığınıza önem göstermek, cildinizin bakım ve temizliğini aksatmadan yapmak ve yüz, göz ve saç şekillerinize göre yapılmış bir makyaj tercih etmektir.

dogru makyaj malzemesi secimi

Doğru Makyaj Malzemesi Seçimi

Makyaj yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta belki de doğru malzeme seçimidir. Ten rengine göre makyaj malzemesi seçmek oldukça işinize yarayacaktır. Beyaz tenli biriyseniz koyu ve mat renkler her ne kadar dikkat çekici dursa bile asla bu renkler tercih edilmemelidir. Bu renkler karşınızdaki kişinin dikkatini dağıtacaktır ve sağlıklı bir iletişim kurmanıza engel olacaktır. Ayrıca aşırı dikkat çektiği için ilk başlarda güzel görünse de bir müddet sonra sırıtmaya başlayacaktır. Eğer beyaz bir tene sahipseniz daha sade ve açık renkli makyaj malzemesi kullanmanız daha güzel olacaktır.Ten renginiz koyu ise daha koyu malzemeler kullanabilirsiniz. Kullandığınız makyaj eşyasının rengi, ten renginize göre 2 – 3 numara daha koyu olabilir. Ayrıca hava açık ise daha açık renkler, kapalı ise daha kapalı renkler kullanmanızda fayda vardır.  Güneş bu konuda oldukça belirleyicidir. Güneşin altında sürdüğünüz makyaj malzemesinin parlamaması veya aşırı belli olmaması size doğallık katacaktır.

makyaj malzemesi

Makyaj Malzemesi Kullanımı Sırasında Dikkat Edilecek Noktalar

Makyaj malzemesi kullanımı aslında oldukça kolay gibi gözükmektedir. Fakat iş hiçte öyle değildir. Her malzemenin kendine has püf noktaları vardır. Bu püf noktaları yakalamak ve bu şekilde kullanmak güzelliğinize güzellik katacaktır. Allık kullanımı aslında makyaj malzemeleri arasında en kolayı gibi durmaktadır. Fakat durum hiçte öyle değildir. Allık kullanımında dikkat edilecek noktalardan en önemlisi büyük hareketler ile kullanmak yerine yukarı yönde çizgi olarak uygulamaktır. Bu şekilde allık kullanmak sizin için çok daha iyi olacaktır. Allık kullanırken fırça seçimi de oldukça önemlidir. Büyük ve sert fırçalar yerine daha küçük ve yumuşak fırçalar tercih edilmelidir. Daha narin fırçalar ile daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Göz altı kapatıcısı sürdüğünüz sırada uygulamanız gereken teknik daire biçimde olmamalıdır. Bunun yerine ters üçgen tekniği ile çok daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Ayrıca göz altı kapatıcısı sürdüğünüz sırada küçük küçük noktalar şeklinde yaymak sizin için daha iyi olacaktır.

pudra

Aşırı Işıklı Ortamlarda Pudra Kullanmak Doğru mu?

Pudra yüzümüzdeki leke, sivilce ve kızarıkları gizlemek için oldukça uygun bir makyaj malzemesidir. Fakat aşırı ışıklı ortamlarda kullanılması oldukça kötü durabilir. Pudra kullanımı ışıklı ortamlarda uygun seviyede olmalıdır. Asla fazlaya kaçılıp gereğinden fazla kullanılmamalı. Bunun en önemli nedeni ışık altında fazlasıyla belli olmasıdır. Işık altında pudralı yüzünüz oldukça kötü duracaktır. Ayrıca kaliteli pudralar tercih etmek sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

eyeliner

Eyeliner Çekmenin Püf Noktaları

Eyeliner son yıllarda dünya genelinde popüler olan bir makyaj malzemesidir. Bu kadar popüler olmasının en önemli nedeni oldukça fazla farklı şekillerde kullanılabilmesidir. Her insanın yüz tipine göre eyeliner çekilebilir. Eyeliner çekerken uyulması gereken en önemli nokta; uzun ve kalın şekilde çekilmemelidir. Ayrıca beyaz tenli biriyseniz ince ve küçük eyeliner çekmek sizi daha doğal gösterecektir.

rimel

Rimel Sürmek Zannedildiği Kadar Basit mi?

Rimel, en temel makyaj malzemeleri arasında yer almaktadır. Kirpikleriniz açık renkli veya küçükse rimel kullanmanız oldukça işe yarayacaktır. Rimel kullanırken sizi daha doğal gösterecek malzemeler tercih etmeniz gereklidir. Asla sürdüğünüz rimel takma kirpik gibi durmamalıdır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 29 Temmuz 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın