Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

yorumsuz
84 views

Saçlarınız bakımsız ve cansız bir vaziyet aldığında çözüm bulmakta zorlanıyorsanız bu bakım türleri tam size göredir. Sunmuş olduğumuz bu bakım türleri ile saç bakımı açısından önemli bir yapıya kavuşmak mümkün olacaktır. Saçların görünümü açısından bakıldığı zaman sağlıklı ve gür saçlar için evde saç bakımı yapabileceğiniz maskeler bulunmaktadır. Tamamen doğal yöntemler kullanılarak bakım yapabileceğiniz bu yöntemlerle artık daha rahat olacaksınız. Saç kırılmaları ve dökülmeler karşısında çaresiz kalmayacağınız yöntemleri denemeniz sizin yararınıza olacaktır. Saçların bu denli etkiler karşısında kalmasında sağlık etkileri de bulunmaktadır. Bakımı yapılsa da bazı hallerden dolayı önüne geçilemeyen durumlar yaşanmaktadır. Evde saç bakımı yapabileceğiniz bazı teknikler ile çözüme ulaşmak mümkün olmaktadır.

sac-bakimi

KIRILAN SAÇLAR İÇİN ÖZEL MASKE

  • 1 Yemek kaşığı Hindistan ceviz yağı
  • 1 Adet Limon

Kırılan saçlarla baş etmenin oldukça zorlaştığı dönemlerde bu maske ile daha rahat bir hal almak ve kırık saçlardan kurtulmak mümkündür. Kırık saçlar oldukça can sıkıcı bir durumdur. Bu özel maske ile artık dert olmaktan çıkmaktadır. Maske yapmak için öncelikli olarak 1 adet limonun suyu sıkılarak içerisine 1 yemek kaşığı Hindistan ceviz yağı ilave edilir. Hazırlanan bu karışım iyice karıştırıldıktan sonra saç diplerine iyice yedirilmelidir. Bu uygulama ile saç köklerinde güçlenme olacağından dolayı kırıklıklar büyük oranda azalmaktadır. Böylece kırık saçlar sona erecektir. Basit bir şekilde yapılması ile oldukça önemli bir özelliğe sahiptir.

evde-sac-bakimi

DÖKÜLEN SAÇLAR İÇİN ÖZEL MASKE

  • 1 Yemek kaşığı badem yağı
  • 1 Yemek kaşığı bal
  • 1 Adet yumurta
  • 1 Yemek kaşığı kişniş
  • 1 Yemek kaşığı ezilmiş ıspanak

Saçların gücünü kaybetmesi ve hızlı şekilde dökülmesini önlemek için bu maske oldukça etkilidir. Bu maske ile dökülen saçlar artık geride kalacaktır. Maske yapmak için öncelikli olarak geniş bir kap bulunmalı ve tüm karışımlar bu kabın içerisinde karıştırılmalıdır. Bu karışım saç diplerine masaj yaparak iyice yedirilmelidir. 15 dakika boyunca bu maske saçta durmalıdır. Dökülen saçlar üzerinde ki etkisi ile kısa zamanda farkı görmek mümkündür. Bu uygulama aynı zamanda kırık saçlar içinde uygulanmasında sakınca yoktur. Yapılan bu maske ile oldukça güzel saçlara kavuşmak mümkündür.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Temmuz 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın