Gözleri Öne Çıkaran Makyaj Teknikleri

yorumsuz
68 views

Güzel bir görüntüye sahip olma çabalarında en etkili yöntemlerden birisi de gözleri ön plana çıkarmaktan geçmektedir. Bu durumu da en iyi şekilde yapmak için makyaj uygulaması ile mümkündür. Gözler görünüm sağlama noktasında daha anlamlı ve büyük olması için makyaj uzmanı olmaya gerek yoktur. Bunun için bazı teknikleri bilmek yeterli olacaktır. Moda olan bu görünüm ile istenilen görüntüye ulaşmak mümkündür. Göz makyajı yaparken ufak ayrıntıları bilmek istenilen görüntüyü sağlamaya yardımcı olmaktadır. Yapılan bu teknikler sayesinde kısa zaman dilinde hazır bir durumu gelinmesi sağlanmış olacaktır. Profesyonel şekilde uygulanan bu makyaj ile birçok ünlü kişiler istediği görüntüye sahip olmaktadır. Bu tür makyajlar sayesinde son dönemde oldukça moda olan bir görüntü de ortaya çıkmaktadır.

gozleri-one-cikaran-makyaj

GÖZLERİ ÖNE ÇIKARAN MAKYAJ TEKNİKLERİ

  • Kaşları vurgulamak için kaşlar ile yüzün gelen simetrisine göre düzeltme yapmak mümkündür. Kaşlar sayesinde yüz şekli hem daraltılabilir hem de genişletilebilir. Seyrek olan kaşlar için kaş maskarası kullanılarak hacim kazandırmak mümkündür.
  • Alt göz içine uygulanan beyaz kalem gibi öne çıkmak mümkündür. Gözlerin hem sağlıklı hem de parlak bir görünme bürünmesi istendiğinde göz içerisinde beyaz göz kalemi uygulaması yapılması yeterlidir. Uygulama esnasında inci tonu ve fildişi tonu mükemmel sonuç vermektedir.
  • Göz kalemi uygulaması esnasında noktalama işaretleri yapmak önemlidir. Kirpik diplerine uygulanan bu noktalama sonra dikkatli bir şekilde üzerinden geçilmelidir. Noktaların büyümesine bağlı olarak çizgi de o denli büyümekte ve kalınlaşma sağlanır.
  • Gözlerin aydınlanması çok önemlidir. Aydınlatma yapmak için inci renginde olan göz farı kullanılmalıdır. Bu uygulama kaş kemiğine, göz kapağının tam orta kısmına ve gözün iç kısmına uygulanmalıdır.
  • Göz farı uygulaması yapılması noktasında kahverengi göz far paleti kullanmak doğru tercihtir. Açık renkte olan göz kapağına, koyu renk olan ise dış köşeye uygulanmalıdır.
  • Gözlerin öne çıkmasında kirpik çizgilerini koyu hale getirmek oldukça etkilidir.
İyi bir görünümün temelinde iyi bir makyaj yatmaktadır. Bu dengeyi sağlayarak yapıldığı zaman olumlu sonuçlar almak mümkündür.Modave Makyaj kategorisinde yer alan diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 20 Temmuz 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın