Herbalife Nedir? Herbalife Ürünleri ve Özellikleri

2 yorum
758 views

Herbalife kelimesinin anlamı Herbal kelimesi ile Life kelimelerin birleşmesi sonucunda meydana gelmiştir. Herbalın kelime anlamı bitkisel, doğal, doğadan, ot, otlara ait olan şifalı bitkilerin genel ismidir. Life anlamı ise yaşam, canlı, hayat, ömür, canlık anlamındadır. İki kelimenin birleşmesi sonucu Herbalife bitkisel hayat, bitkisel yaşam, doğal yaşam, anlamındadır. Ürünlerinin içeriklerinin doğru bir şekilde kullanılması amaçlanmaktadır. Bu ürünler dengeli ve sağlıklı beslenme ürünlerindedir. Beslenme noktasında optimum beslenmeyi sağlamak için minimum kalori ile gerçekleştiren ürünler bütünüdür. Bitkisel ürün olma özelliği ile oldukça önemli bir yapıya sahiptir. Tarım Bakanlığı onayı olan ürünün Sağlık Bakanlığı onayı olmamasının sebebi ilgili bakanlıkların onaylarının farklı olmasıdır. Sağlık Bakanlığı ilaç olan ürünlere onay vermektedir. Bitkisel ürünlere onay verme gibi bir durumu söz konusu değildir.

Kilo kontrolü sağlama da oldukça etkin bir şekilde kullanıma uygundur. Formda kalmak isteyenlerin de tercih etme noktasında kullandığı ürünler kişiye özel programlar sunmaktadır. Helal sertifikası bulunmaktadır. Sporcuların tercihleri arasında yer alan ürünler sporcuya özel program yapılmaktadır. Sonuç alma noktasında oldukça yüksek oranda başarı elde edilmektedir. Başarının sağlanamaması yapılan programlara düzgün bir şekilde uyulmamasından kaynaklanmaktadır.  Kullanılmaya başlandığı günden itibaren hızlı bir şekilde etki göstermektedir. Bu etki kişinin yapılmış olan programa uygun hareket etmesi ile daha kolay olmaktadır. Bu noktada destek olan kişilerle iletişim halinde olup bilgi akışını sağlamak çok önemlidir. Bitkisel ürünlerin yanı sıra bitkisel olan kozmetik ürünlerde bulunmaktadır.

herbalife2

Herbalife ile Sağlıklı Yaşam

Vücuda giren ve hayati önem taşımakta olan protein, yağ, vitamin, karbonhidrat, su ve mineraller sindirim için çok önemlidir. Bu maddelerin sağlanması birçok gıda ile mümkündür. Sindirimin ilk başlangıcı ağızdır. Gıda önce dişlerde ufak ufak parçalara ayrılmaktadır. Sonrasında ise yemek borusu yardımı ile mideye iner. Midedeki mekanik hareketler ve mide özsuyu ile proteinler kimyasal hale getirilmektedir.

Oldukça küçük hale gelen besinler ince bağırsak ile emimi yapılır. Emim yapıldıktan sonra da kana gönderilir. Geri kalan kısım posa olarak kalmaktadır ve kalın bağırsağa gönderilir. Sonrasında ise emilen mineraller ve su mesaneye gönderilir. Bu şekilde düşünüldüğü zaman ağıdan alınan gıda izlemiş olduğu yollar ile gerekli olan özellikleri alınarak işlem sona erdirilir. Doğru beslenme bu açıdan çok önemli olduğu için zararlı ve değeri az olan gıdalar sindirim sisteminde aksaklıklara da sebep olmaktadır.

Organik Gıda

Organik gıda tüketimi bu noktada çok önemli olmaktadır. Tüketilen ürünlerin sağlık açısından düşünüldüğünde etkisi oldukça farklı sonuçları da ortaya çıkarmaktadır. Günümüzde birçok sebebe bağlı olarak yaşam koşullarına etki eden faktörlerin yanı sıra yanlış ve eksik beslenmeye bağlı olarak birçok ölümcül hastalıkların çıkmasına sebep olmaktadır. Beslenmenin doğru bir şekilde yapılması ve doğru yaşam standartlarına uyulması durumunda sağlıklı bir hayat sürmek mümkün olmaktadır. Sindirim ile ilgili sorunları çözme noktasında Herbalife oldukça etkin bir şekilde rol oynamaktadır. Hazım kolaylığı sağlaması ve vücudun ihtiyacı olan tüm etkenleri doğru bir şekilde entegre etmesi sayesinde doğru yaşam noktasında etkisi çok fazladır.

Kullanılan ürünlerin kullanımı esnasında bol su tüketimi yapılması çok önemlidir. Ürünlerin su bazlı olmasından dolayı etkinliğin daha fazla sağlanması açısından su tüketiminin fazla yapılması gerekmektedir. Su insan vücudu için çok önemlidir. Bu yüzden insana ve her şeye hayat veren suyun tüketimini de aksatmamak gerekir. Herbalife Distribütörleri sağlamış oldukları bilgi akışı ile nasıl doğru bir şekilde kullanılması gerektiğine dair bilgileri en iyi şekilde aktarmaktadır. Birçok bilgiyi mükemmel şekilde kullanıcısına aktarması sayesinde hazırlanmış olan programlar da düzenli bir şekilde yapılmasına etki etmektedir.

yag-yakimi

Herbalife

Yağ Oranını Azaltmak ve Yağ Yakımı

Yağ oranı yüksek olan insanların bundan kurtulması sağlıklı yaşamın temelinde en etken faktörler arasında yer almaktadır. Kalp hastalığı, hiper tansiyon, depresyon, felç, uyku apnesi, diyabet, göğüs ve bağırsak kasları, safra kesesi taşları gibi birçok sorun yağ oranının yüksek olmasından kaynaklanmaktadır.

Yağ oranın azalması ile bu tür rahatsızlıkların azalmasına etki etmektedir. Herbalife ürünleri ile yağ yakımı sağlanmakta olup, erkeklerin kolon kanserine yakalanma riskini düşürmekte ve kadınlarında meme kanseri riskini ciddi anlamda düşürmeye etki etmektedir. Birçok sebebe bağlı olarak vücudun yağ oranında artışları beslenme programları ile azaltmak ve vücuttan atmak mümkün olmaktadır.

Sağlık en önemli yaşam standardı olmaktadır. Bu yüzden yaşam standardını yüksek tutmak için çok dikkatli olmak gerekir. Yağların insan vücuduna verdiği zararların çok yüksek olduğu bu şekilde gözlemlemek mümkündür. Kilolardan kurtulma noktasında kalori yakımı da çok önemlidir. Sağlıklı bir yaşam sürme noktasında haftalık olarak 4000 ile 9000 arasında kalori harcanması gerekmektedir. Spor yapmak bu açıdan oldukça etkili bir rol oynamaktadır. 1 saat koşmak 500 kalori harcanmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden düzenli bir şekilde koşu ve yürüyüş yapılmalıdır.

METABOLİZMA NEDİR? METABOLİZMANIN ÖNEMİ

Vücudun sağlamış olduğu dengede yaşam faaliyetlerini gerçekleştirmeyi sağlamak için hücrelerin içerisinden geçen kimyasal süreçlerin tamamına metabolizma adı verilmektedir. Anabolizma ve katabolizma diye ikiye ayrılır. Anabolizma vücudun ihtiyacı olan maddeleri sentezlemeyi sağlamada enerjiye ihtiyaç vardır. Katabolizma ise yıkım metabolizması görevindedir. Enerji elde etme noktasında karbonhidrat, protein ve yağa ihtiyaç duymaktadır.

Değerlendirme noktasında metabolizma yaşı olarak adlandırılan bu etken gerçek yaş ile arasında farklılıklar gösterebilir. Bu farklılıklar teknik cihazlar ile ölçümü yapılabilmektedir. Metabolizmanın yavaşlamasının birçok hastalığın artmasına sebep olmaktadır. Düzenli bir şekilde çalışmasına etki eden faktörler arasında uyku düzeninde aksaklıklar ve egzersiz yapılmaması ile de tetiklemektedir. Metabolizma hızını artırmak için düzenli bir uyku, kaliteli beslenme, su ve düzenli olarak yapılan egzersiz ile mümkündür.


FAZLA KALORİ ALMANIN TEHLİKELERİ

Vücudun temel ihtiyaçları arasında yer alan enerjiye kalori denilmektedir. Alınması gerekenden fazla alınması durumunda vücudun dengesinde bozukluklar meydana gelmektedir. Vücutta oluşan bozukluklardan dolayı fazla alınan kalori yakımı zor olmaktadır. Buda yağ oluşumuna ve hızlı bir şekilde kilo alımına sebep olmaktadır. Tüm ürünlerin içermiş olduğu kaloriler tespit edilmektedir. Ürün tüketimde bu oranı görerek hareket etmek doğru bir tercih olacaktır. Alınan kalorilerin harcanması noktasında gösterilen faaliyetleri yerine getirmek ile mümkün olmaktadır.

Herbalife ürünleri kaloriyi yakmada etkin bir şekilde rol oynamaktadır. Bu ürünlerin tüketiminin yanı sıra uygulanması gereken ve tüketimine dikkat edilmesi gereken etkenleri de uygulamak gerekir. Sadece tüketeyim de kurtulayım tarzı düşüncelerin sonuç noktasında etkisi olmamaktadır. Bu dengeyi sağlayarak faaliyet göstermek gerekir. Sürekli olarak fazla miktarda kalorinin alınması hastalıkların başlaması açısında çok tehlikeli süreçlere götürmektedir. Bu tehlikeleri göz önünde bulundurarak hareket etmek sağlıklı bir yaşam sürmeye etki etmektedir.

herbalife

Herbalife Ürünleri

Bitkisel ürünler sunma noktasında aktif bir şekilde çalışma sürdüren ve bu doğrultular çerçevesinde birçok farklı görevler üslenen ürünleri tüketicisine sunmaktadır. Gıda ürünlerinin yanı sıra kozmetik ürünleri de bulunmaktadır. Bu ürünlerin insan hayatına sunmuş olduğu etkilerle birçok açıdan avantajları yer almaktadır. Sağladığı etkiler ve sunmuş olduğu yaşam kalitesi ile çok önemli etkileri bulunmaktadır.

HERBALİFE BİTKİSEL KONSANTRE ÇAY

Yağ yakıcı özelliği ile en çok tüketilen çaylar arasında yer alan Herbalife Bitkisel Konsantre Çay alanında oldukça başarılı beslenme uzmanları tarafından özel formüller ile geliştirilen ve yağ yakımı noktasında hızlı etki sağlamasının yanı sıra metabolizmayı hızlandırmaktadır. Ödem atıcı özelliği ile hızlı sonuç almak mümkündür. Yüksek tansiyon ve kan şekerinde ki dengeyi sağlamada etkin bir şekilde rol oynamaktadır. Vücuttan bulunan toksin ve benzeri maddelerin temizlenmesine etkisi oldukça yüksektir. Bir bardak çayı ile 70 kalori yakmak mümkündür. Hızlı bir şekilde yağ yakımı sağlamak ve kilo vermek için günlük olarak 3 – 4 bardak tüketilmelidir.

HERBALİFE FORMÜL 1 SHAKE

Besin ve bitkisel ürünlerin birleşimi ile elde edilen ve oldukça yüksek kalitede protein içerikli olan sağlıklı bir içecektir. Öğün yerine geçen Herbalife Formül 1 Shake içerisinde vitamin, mineral, protein ve kalsiyum içermektedir. Günlük 2 öğün tüketilerek sağlıklı bir yaşam ve kilo kontrolü sağlamak için etkilidir. İçerisinde bulundurduğu 22 farklı vitamin ve mineral sayesinde insan vücudu için gerekli olan etkenleri karşılamaktadır. Kilo verme dışında kiloyu belli bir seviyede tutmak için günde 1 öğün tüketilmesi ile sağlamak mümkündür. Ürün içerisinde glüten, soya ve laktoz bulunmamaktadır.

Vanilyalı, çikolatalı ve fındıklı olarak 3 çeşidi bulunmaktadır. Vücut için gerekli vitamin ve mineralleri bulundurmaktadır. İnsan vücudu için büyük önem taşıyan amino asitleri sağlayan protein içeriklidir. Öğün yerine kullanılmasında herhangi bir sakınca olmadığı klinik çalışmalar yapılarak kanıtlanmıştır. Diyet yapan insanların büyük bir çoğunluğunda yorgunluk ve stres görülmektedir. Bu ürün kullanımı ile yapılan diyet esnasında bu tür etkiler bulunmamaktadır. Tüketimi oldukça basit olup 2 çorba kaşığı ile 250 ml yarım yağlı olan sütü karıştırarak hazırlanmaktadır.

HERBALİFE ALOE KONSANTRE İÇECEK

Aloe vera bitkisinin özünden üretilen bu içecek kilo kontrolü sağlama için oldukça etkili bir içecektir. Herhalife Aloe Konsantre İçecek 0 kaloriye ve 0 şekere sahip olan bir içecektir. Serinletici ve rahatlatıcı bir etkiye de sahiptir. Mideyi yatıştırma özelliğinin yanı sıra mide ekşimesi sorununun da azalmasına etki etmektedir. Şişkinlik ve hazımsızlık gibi problemlerin giderilmesine de yardımcı olmaktadır. Ülser tedavisine yardımcı olmaktadır ve ödem attırıcı etkisi bulunmaktadır. Sağlıklı bir yaşam sürmek, kilo azaltmak ve dengeli kilo sağlamada oldukça çok tercih edilen ürünler arasındadır. Kullanılmadan önce çalkalanmalıdır ve içeceğin kendi kapağı ile 2 kapak bardak suya eklenmelidir. Ürün buzdolabında saklaması gerekir.

HERBALİFE THERMO COMPLETE

Açlıktan dolayı fiziksel yorgunluk hisseden insanların kullanılmasına etki eden ve yağ yakımı sağlayan takviye edici gıdadır. Kilo kontrolü sağlama da hızlı bir sonuç almak isteyenlerin tercih edebileceği ürünler arasında yer almaktadır. Herbalife Thermo Complete kilo yönetimi destekleme noktasında özel formül ile hazırlanmış olan güçlü ot ve besin karışımı içermektedir. İçerisinde bulunan bileşenler sayesinde canlı hissetmeyi sağlamasından dolayı sağlıklı bir sürece etki etmektedir.

Diyet yapma noktasında zorlukları aşmaya yardımcı olmaktadır. Kutu içerisinde toplam 90 adet tablet yer almaktadır. Her tablet 82mg kafein içermektedir. Metabolizma hızlanmasına etki sağlamaktadır. Enerjik ve uyanık olmayı sağlamasının yanı sıra yağ yakımı sağlamaktadır. Günde 2 adet sabah – öğle arası ve öğle – akşam arasında kullanılması önerilmektedir. Tüketim noktasında beslenme amacı ile kullanılmamalıdır.

herbalife-kozmetik

HERBALİFE NANE ÖZLÜ ARINDIRICI KİL MASKESİ

İçerisinde yer alan zengin ve kremsi kil maskesi ile kir ve fazla yağların emici ve tonikleme etkisi bulunan bentonik kili içermektedir. Tek kullanım sonrasında gözenek görünümünde ciddi anlamda gelişme olduğu klinik testler ile tespit edilmiştir. Herbalife Nane Özlü Arındırıcı Kil Maskesi içerisinde bulunan nane özü ve biberiye özü sayesinde duyuları canlandırma etkisi ile ciltte yumuşak ve pürüzsüz bir his bırakmaktadır. İçerisinde ilave paraben içermemektedir. Dermatolojik olarak test edilmiş bir üründür.

HERBALİFE KIRMIZI MEYVE ÖZLÜ PEELİNG

Ciltte oluşan ölü hücrelerden aranmaya yardımcı olan kırmızı meyve çekirdeği ile ciltte yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm elde etmeye yardımcı olmaktadır. Herbalife Kırmızı Meyve Özlü Peeling ile cilt güzel bir görünüm kazanmasına yardımcı olmaktadır. Duyuları canlandırmada ferahlatıcı ve meyvemsi bir koku sunmaktadır. Cilt türlerinin tamamında istenilen etkileri gösterilmektedir. İlave pareben ve sülfat içermemektedir. Dermatolojik olarak test edilmiş bir üründür.

HERBALİFE ALOE ÖZLÜ RAHATLATICI YÜZ TEMİZLEME JELİ

Ferahlatıcı özelliğe sahip olan aloe vera içeriği sunması sayesinde cildin nazik bir şekilde temizlenmesine ve ferahlamasına yardımcı olmaktadır. Aloe vera özleri ile zenginleştirilmiş olan Aloe Herbalife Özlü Rahatlatıcı Yüz Temizleme Jeli taze ve yumuşak kokulu bir yüz temizleme jelidir. Yumuşak dokulu ciltte yer alan fazla yağları, kiri ve hafif makyajı cildi tahriş etmeden nazik bir şekilde temizlenmesine katkı sağlamaktadır. Ciltte yumuşak ve nemli bir görünüm kazanılmasına yardımcı olmaktadır. İçerisinde ilave pareben ve sülfat bulunmamaktadır. Dermatolojik olarak test edilmiş bir üründür.


HERBALİFE BESLEYİCİ GECE KREMİ

Kullanım açısından bakıldığı zaman oldukça zengin içerikli bu krem ile gece boyunca cilt derisinin nemlenmesine yardımcı olmaktadır. Herbalife besleyici Gece Kremi uzun süreli nemlendirme yapmasından dolayı daha yumuşak ve pürüzsüz bir cilt il uyanmaya etki etmektedir. 7 gün boyunca düzenli kullanım sayesinde çizgi ve kırışıklıkların görünümünün ciddi anlamda azalmasına yardımcı olmaktadır. 1 hafta kullanım sonrası pürüzsüz ve yumuşak bir cilde kavuşma ilgili olarak yapılan klinik testler ile sonuçlar gözlemlenmiştir. Cildin nemini 8 saat süre ile iki kat çıkardığı görülmüştür. Dermatolojik olarak test edilen bu ürün tüm cilt türleri için etki gösterme özelliğine sahiptir.

HERBALİFE ÇİZGİ AZALTICI KREM

Cilt esnekliğini artırmada etkin bir rol oynayan bu ürünle yaşlanma belirtilerinin görünümünde ciddi anlamda azalmalara yardımcı olma yönü bulunmaktadır. Herbalife çizgi azaltıcı krem tüm cilt türlerinde etki sağlamaktadır. Çizgilerin ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı olmaktadır. Ciltte yumuşak, pürüzsüz ve parlak bir görünümü 7 gün gibi bir sürede etkisi görülmüştür. Serumun etkisini sabah akşam kullanım sayesinde en iyi sonucu görmek mümkündür. Paraben içermeyen ürün dermatolojik olarak test edilmiş bir üründür.

 HERBALİFE SIKILAŞTIRICI GÖZ JELİ

Göz çevresinde ki bölgenin sıkı bir görünüm sağlamasına etki etmektedir. Cilt esnekliği artırmakta olup, hassas göz çevresi gölgesinin daha iyi bir görüntü kazanmasına yüksek oranda destek olmaktadır. Herbalife sıkılaştırıcı Göz Jeli içerisinde canlandırıcı salatalık özü içermektedir. Göz çevresinde yer alan şişlik görünümü azalmasına yardımcı olmaktadır.

HERBALİFE NEMLENDİRİCİ GÖZ KREMİ

Düşük seviyelerde yer alan ter ve yağ bezi içermektedir. Bundan dolayı da dehidrasyon yüksek oranda açık olmasından dolayı göz çevresinde yer alan çizgi ve kırışıklıkların görünümüne etki etmesi ve azaltmasına yardımcı olmaktadır. Herbalife Nemlendirici göz kremi kullanım süresinden 8 saat sonra ciltteki nem oranında önemli ölçülerde artış gözlediği klinik olarak test edilmiş bir üründür.

HERBALİFE KORUYUCU ETKİLİ NEMLENDİRİCİ SPF 30

Ürünün kullanımı ile ciltte yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm kazanılmasına yardımcı olmada oldukça etkili bir nemlendirici krem özelliğine sahiptir. İçerisinde özler sayesinde geniş spektrumlu UVA koruması sağlamaktadır. Herbalife Koruyucu Etkili Nemlendirici SPF 30 krem ile sadece 7 günlük kullanım ile çizgilerde ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı olmaktadır. Nemlendirici özelliği sunması 8 saatin sonunda görülmektedir.

HERBALİFE EL VE VÜCUT ŞAMPUANI

Cildi nazikçe temizleyerek nemli bir görünüm kazanmasına yardımcı olmaktadır. El ve vücut şampuanı içerinde sülfat ve paraben içermemektedir. Ferahlatıcı bir kokuya sahiptir. İçeriği 250 mldir.

HERBALİFE EL VE VÜCUT LOSYONU

200 ml olarak üretim Herbalife el ve vücut losyonu kullanım anından itibaren nemli bir görünüm sağlamaya etki etmektedir. Oldukça ferahlatıcı bir kokuya sahip olan losyon içerisinde paraben ve sülfat içermemesi oldukça önemli bir olgudur.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 31 Temmuz 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Herbalife Nedir? Herbalife Ürünleri ve Özellikleri (2 Yorum)

  1. Herbalife ile ilgili olarak yazmış olduğunuz yazınızda etkili ve doğru bilgilere değinmeniz ve aydınlatıcı olması çok iyi olmuş teşekkür ederim.