İsrail Gazze’ye Saldırı Başlattı !

yorumsuz
469 views

Hepimizin bildiği gibi Filistin topraklarında yer alan 3 din içinde kutsal sayılan KUDÜS‘te yıllardır İsrail Devleti katliamlar yapmakta, açık bir şekilde devlet eliyle terör estirmektedir. İsrail Devleti Filistin Halkını topraklarından zorla uzaklaştırmış, kendi ülkelerinde onları sığınmacı durumuna getirmiştir.  Uzun yıllardan beri gerçek anlamda özgürlük nedir görmeden yaşayan Filistin halkı son yıllarda sayısız şüheda vermiş, İsrail Devleti resmen Filistin Halkına boyunduruk vurmaya çalışmıştır.

gazze

KUDÜS İŞGAL ALTINDA !

İsrail Kudüs’te bulunan Filistinlileri şehir sınırları dışına zorla çıkarmış, yerel halkın kendi ev ve iş yerlerine ulaşmasını engellemişti. Hatta Müslümanların ilk mescidi olarak kabul edilen Mescid-i Aksa‘ya girişleri kapattı ve Müslümanların din ve ibadet özgürlüğünü de elinden almış oldu. Bu durumun ardından Filistin Halkı mübarek cuma günleri cuma namazı kılındıktan sonra Büyük Dönüş Yürüyüşü adında bir halk hareketi başlatmışlar ve Kudüs’e geri dönüp, Mescid-i Aksa’da ibadet edebilmek için mücadeleye başlamışlardı. Bu hafta 17. kez düzenlenen bu halk hareketinde Filistinliler, işgalci İsrail askerlerinin Kudüs sınırlarına yaklaşmaları sonucu sert tepkiler vermiş ve sivil halkın üzerine plastik mermiler ile ateş açmış, gaz bombaları atmıştı. Bu olaylar sonucunda ise yüzlerce sivil Filistinli hayatını kaybetmiş şehit makamına yükselmişti.

büyük dönüş yürüyüşü

Az önce ajanslardan geçen son dakika bilgisine göre İsrail Devleti kendisine sınır olan Filistin Devleti topraklarında bulunan Gazze şehrine savaş uçakları ve tanklarla saldırmaya başladı ve şuan açıklamalara göre 5 şehit var. Gazze şehrine geçtiğimiz yıllarda fosfor bombaları atarak saldıran İsrail, Filistin halkına yaptığı zulümlere sürekli dünyanın gündeminde yer almakta. Yapılan işgal ve terör olaylarına karşılık olarak sadece İsrail Devletine karşı değil adeta bütün dünyaya karşı dik ve Filsitin Devleti’nin yanında duran ülke sadece Türkiye olmuştur. Magazin kategorisinde ki diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 20 Temmuz 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın