Kalıcı Makyaj Nedir ? Kalıcı Makyaj Nerelerde Yapılır?

6 yorum
284 views

Kalıcı makyaj son yıllarda oldukça sık şekilde karşımıza çıkan, kadınların sıklıkla yaptırdığı makyaj türüne verilen isimdir. Genellikle kaş, kirpik ve dudak bölgesine yapılır fakat bunların yanında diğer bölgelere yapılabilir. Kalıcı makyaj, derinin altına makyaj yapılması durumuna denmektedir. Deri altına uygun renk pigmentleri yerleştirilir, bu sayede oldukça doğal ve kalıcı olur. Makyaj cilt altınıza yapıldığı için cildiniz su ile temas edebilir. Kalıcı makyaj üstüne makyaj yapılması mümkündür. Fakat makyaj yapmaya fırsat bulamadığınız günlerde direkt makyajlı olarak evden çıkabilirsiniz. Daha çok iş kadınlarına hitap eden bu makyaj türü, toplumun birçok kesimi tarafından yaptırılmaktadır.

kalıcı makyaj

Kalıcı Makyaj Uygulamalarında Acı Faktörü

Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişmektedir. Genel olarak kişiler ağrı hissetmese bile kullanılan özel küçük iğne yüzünden ağrı hisseden kişiler nadir de olsa mevcuttur. Fakat bu ağrı dayanılmaz bir ağrı değildir. İşlem sonrasında ağrınız oldukça hızlı biçimde geçecek ve hiçbir şey hissetmeyeceksiniz. Kalıcı makyaj yaptırmanız sırasında aşırı ağrı hissederseniz işlemi durdurup doktora başvurmanız gerekmektedir. Kalıcı makyajda özellikle kaş uygulamalarında iğne kullanıldığı için sterilizasyonun en iyi şekilde sağlanması gerekir. Bu sebeple profesyonel ve alanında uzman, güvenilir bir yerde kalıcı makyaj yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.Kalıcı Makyaj Nerelerde Yapılır ?

Kalıcı makyaj, güzellik salonlarında, estetik salonlarında yapılabilmektedir.  Kalıcı makyaj devlet tarafından yetkilendirilmiş herkes tarafından yapılabilir. Bu yetkiyi kazanmak için sertifika almak lazımdır. Kalıcı makyaj yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise steril yerler tercih etmektir. Steril olmayan yerlerde yapılan işlemler derinizde bir sürü probleme yol açabilir. Ayrıca makyaj yaptırdığınız yeri iyice araştırmak ve sizden önce yaptıranlardan bilgi almak daha iyi olacaktır. Referansı kötü olan güzellik salonları sizi zor durumda bırakabilir.

kalici-makyaj

Yeni Trend Kalıcı Makyaj

Kadınların vazgeçilmesi olan makyaj hem gece hem de gündüz makyajları olmak üzere günün her saatinde kadınların vakit harcadığı bir konudur. Makyaj konusunda vakit harcayan her kadın bilir ki günümüzü büyük ölçüde etkileyen bu konu kimi zaman hazırlanma aşamasında çok vakit alır. Vakit almasının yanında her gün kaş doldurma, kirpikleri kıvırıp rimel sürme gibi uygulamaların etkisiyle cilt bozulmaktadır. Her gün makyaj yapıp temizlemek kimi kadınlar için işkence iken kimileri için de sağlık açısından büyük bir sorun teşkil etmektedir. Makyajınızın gün boyu bozulmaması ve cildinizin her gün makyaj ürünü sürüp çıkarmakla deforme olmaması için kalıcı makyaj harika bir çözümdür. Son yıllarda kaş, kirpik ve dudak başta olmak üzere kalıcı makyaj birçok kadın tarafından tercih edilen oldukça popüler bir yöntemdir. Kalıcı makyaj yaptırarak günlerce bakımlı kalmanız mümkün olacaktır.

kalici-makyaj-ornekleri

 

Kalıcı Makyajın Püf Noktaları

Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz kalıcı makyajın püf noktaları özellikle kaş ve kirpik alanında kişiye yakışan uygulamanın yapılmasından yana olacaktır. Aslında makyaj yokmuş gibi kendi doğallığında bırakılarak kalıcı makyaj yapılan kaşlar ile mükemmel bir görüntü elde edebilirsiniz. Kendi yaptığınız makyajların kalıcı olması için makyaj öncesinde makyaj bazı kullanmanız tavsiye edilir. Bunun haricinde son yılların trendi olan profesyonel kalıcı makyaj sayesinde hiç makyajınız yokken dahi kirpikleriniz uzun ve dolgun, kaşlarınız boyalı görünebilirsiniz. Kontür ve ipek kirpik gibi uygulamaların yapıldığı kalıcı makyaj hizmetlerini güzellik merkezlerinde ve bazı kuaförlerde almak mümkündür. Cildine her gün makyaj ürünü temas ettirmek istemeyen hanımların ilk tercihi olan kalıcı makyaj ile sizler de gün boyu makyajsızken bile bakımlı görünün.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Temmuz 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kalıcı Makyaj Nedir ? Kalıcı Makyaj Nerelerde Yapılır? (6 Yorum)