Kendi Stilini Nasıl Yaratırsın?

yorumsuz
93 views

 

Her bir birey kendine özgü olmak ister ve hiç kimse birbirinin benzeri olmak istemez. Bundan dolayıdır ki kişilerin kendilerine özgü stilini ortaya koyması önemlidir, tanınan bir kişinin veya arkadaşının kopyası olmak değil, kişisel benzersiz stilini yaratmak meseledir.

kendi stilim

Her bir kadın kendisine özel olmak ister ve hiçbiri birbirinin aynısı olmak istemez. Bundan dolayıdır ki kişilerin kendilerine özgü stilini ortaya koyması önemlidir, ünlü bir sanatçının veya arkadaşının benzeri aynısı değil, benzersiz tarzını yaratmalıdır. Bu da gayet basittir aslında tabi doğru bilgi sahibi olanlar için kimide bu kadar basit bir olayı berbat bir hale getirerek tarz olmak isterken komik olabilir o yüzden bu durumu basite almak yerine doğru bilgiler edinmek gerekmektedir ve bu imkansız da değil. Biraz çaba harcamamız yeterlidir…

bayan tarz

 

STİLİNİZİ OLUŞTURURKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

  • Stilini Beğendiğiniz insanların fotolarını seçerek başlayın                                                                                                                                                                                                                                   Moda dergileri ve yazılarına bakıp, ilgi alakanızı çeken bir tarza sahip olan kişileri bulun. Kıyafetler, takılar, makyaj ve buna benzer her şey. Giysilerin birbiriyle olan uyumu ve giyen kişiye verdiği görüntüye göz atın. Kıyafetlerinizle etrafınıza vereceğiniz mesajlarım olduğunu unutmayınız. Bu da şu demek oluyor ki seçiminizi kime giyindiğinize göre de yapmalısınız: sevgiliniz, arkadaşlarınız, aileniz, kendiniz. Yani seçimlerinizi doğru yapmayı unutmayınız. Kıyafetler o an ki modunuzu da etkiler. Bütün bunlar sizin beklentileriniz de bağlantılı…
  • Görünümünüzü değerlendirin                                                                                                                                                                                                                                                                                               Kendi fotoğraflarınıza göz atın, öz eleştiri yapın ve nasıl gördüğünüze anlam vermeye çaba gösterin. Tarzıyla etki yaratmaya çalışan asil bir iş kadını mı, tarzını hala bulmuş olamayan bir genç kız mı veya yaşamında yepyeni bir sayfa açarak geçmişinden tamamen sıyrılmış ve eskisi gibi görünmemek için çabalayan bir ev kadını mı? Fotoğraflardaki insanların nelerden hoşlandığımı, neler giyindiğini, tarzını ön plana çıkaran nelerle gündem yaratmaya çalıştığını kendinize sorun. Kendi tarz hocanız olun. Giyimin yalnızca hava koşullarından korunmak sebebiyle gerek olmadığını, takılar ve makyaj ile kendinize özel tarzınızı, modunuzu ve hatta davranış tarzınızı ortaya koymayı unutmayın. Ne istediğinize ait bir düşünce sahibi olduğunuzda, kendinizi sevdiğinizi, seçtiğiniz giysiler içerisinde düşleyin. Bunları giyinerek nasıl hissedeceğinize anlam verin.

 

  • Alışverişe gidin ve farklı tarzlar deneyin

Gardolabınızda esasında ne gibi şeylere sahip olmak istediğinizi anladığınızda, tercihlerinizin başarılı ya da başarısız olduğunu deneme yanılma yöntemiyle anlama zamanı gelir. Oldukça büyük bir alışveriş merkezini tercih bir çok seçeneği değerlendirin,pahalı ya da ucuz olması farketmez. Hedefinizde illa almak değil, nelerin içinde şık,rahat ve  daha iyi hissettiğinize anlam  vermek olsun. Yalnızca vücudunuza uygun olup olmaması değil; hissettiklerinizi de dikkate alın, yaşam tarzınıza, yaşadığınız mecranın hava koşullarına ve bulunan herhangi bir kıyafetiniz  ile  uyumlu olup olmayacağına …

 

yeni stil

  • Yeni tarzınıza uygun olmayan giysilerden kurtulun

Ve şimdi dolabınızı değerlendirme zamanı geldi çattı, asla giymediğiniz kıyafetlerden kurtulun öncelikle. Fakat bunu yapmaya cesaretiniz yok ise, bunları en azından toplayıp bir rafa kaldırın kullanılmayanlar olarak veya arkadaşlarınıza dağıtın kısaca kendinizden uzak bir yerlere gönderin gitsin. Hangi kıyafetlerin yepyeni tarzınıza uygun olacağına anlam vermeye  çabalayın. Uygun olmayanları da değerlendirip gözden hemen çıkarın.

kendi tarzım

  • Alışverişe yapmaya çıkın

Bu defa denemeye değil gerçekten almaya sahip olmaya çıkın. Fakat aceleci davranmayın; sahip olmayı düşündüğünüz her bir kıyafet veya aksesuar adına iyi düşünün,  görüntünüzü nasıl bütünleyeceklerini ve gardırobunuzu nasıl değiştireceklerini düşünün. Trende uyumlu görünmeye çabalamayın. Modanın herkese göre değişim gösterdiğini ve göreceli olduğunu hatırlayın. Son modaya uygun olmak her koşulda sizi şık göstermeyeceği gibi kötü anlamda da etkileyebilir. Kendi, vücut hatlarınıza ve yaşam tarzınıza uygun kıyafetler tercih etmelisiniz.

stilimi yaptım

  • Düşlerinizi gerçekleştirin                                                                                                                                                                                                                                                                                              Her gün aynanın karşısında durup kendinize “bugün girmek istediğim rol nedir? Tatlı bir okul kızı mı, zengin bir babanın kızı mı, seksi bir iş kadını mı, ünlü bir sanatçı mı?” diye sorgulayın. Her şey olmak sizin elinizde! Fakat tabi ki abartmamaya ve vücut hatlarınızı ölçülerinizi göz ardı etmemeye de özen gösterin. Ve son olarak, yüzünüzden gülümsemeleri eksik etmemenizi öneririm. Çünkü o olmadan en şık kıyafetler de soğuk ve ruhsuz gösterecektir. Bol şans! Moda kategorisindeki diğer yazılarımız için tıklayınız.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 23 Temmuz 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın