Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli ? Uzun Görünmenin Sırları

yorumsuz
97 views

Herkesin bildiği üzere ülkemizdeki kadınların genel sorunlarından biri kısa boylu olmak. Tabi ki kısa boylu olmakta göreceli bir kavramdır. Kısa olmaktan memnun olan kadınlar olduğu gibi, ne yazık ki bu durumu sorun haline getiren kadınlarda var. Fiziksel yapımızı değiştirmek, elimizde olmadığından maalesef yapılacak bir şey yok, bize verilenle kendimizi avutmak, yaşamayı öğrenmek ve hatta bu durumu kendi lehimize çevirmek mecburiyetindeyiz. Tek yapmamız gereken kendimizi vücudumuzu doğru tanıyıp bize yakışacak şekilde giyinmek. Bizde kendimizce bildiğimiz doğruları sizinle paylaşacağız.

kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli

Yüksek Bel Tercih Edin !

yüksel bel pantolon

Kısa boylu olmak bizi her ne kadar rahatsız etse de asıl önemli olan kısa boylu olmaktan çok vücut ölçülerimizin dengeli olmasıdır. Oldukça kısa boylu olabiliriz ama bundan daha önemli bir şey var ki o da boyumuza oranla bacak boyumuzun uzun olmasıdır, değilse de onu uzun göstermektir. Bunu da kendi seçimimiz olan yüksek belli pantolonlarla daha da ön plana çıkartabilir ve bacak boyumuzu görsel anlamda biraz daha uzun gösterebiliriz.

ÇOK SALAŞ KIYAFETLER TERCİH ETMEYİN !

salaş kıyafet

Kilolu olabilirsiniz bu yüzden bu durumu kapatmak için salaş kıyafetler seçiyor olabilirsiniz fakat şunu bilmelisiniz ki bu durum sizi olduğunuzdan da kilolu gösterir. Eminim hem kısa olup hem de kilolu görünmek istemezsiniz. Bu yüzden genellikle dar kıyafetler tercih etmelisiniz. Tabi ki aşırı kilolarınız var ise çok dar giyinmemelisiniz. 

Ara Boy Etekler Tercih Etmeyin !

ara boy etek

İsterseniz mini etek isterseniz uzun etek giyebilirsiniz fakat asla midi yani diz kapağının altında ara boy etekler giymeyin. Uzun eteklerin altına topuklu ayakkabılar giyerek kendinizi olduğunuzdan kat ve kat daha uzun gösterebilirsiniz. Veya mini etek bacağınızın açık kalan kısmı, kapalı kalan kısmından daha uzun olduğu için sizi daha uzun gösterir. Ara boy etek özellikle ayak bilekleriniz kalınsa sizi olduğunuzdan çok daha kısa ve kilolu gösterir bu yüzden tavsiyemiz tercih etmemeniz.

Boğazlı Kıyafetler Tercih Etmeyin !

boğazlı kıyafet

Zaten kısa boyluyuz, bir de boğazlı giysiler tercih edersek boyumuzu da kısaltmış oluruz ve olduğumuzdan daha kısa bir görünüm ortaya çıkar. Boğazlı giysilerden çok U yaka, V yaka veya kayık yaka gibi boynunuzu ön plana çıkaracak giysiler tercih edin. Özellikle bu tarz yakalı giysiler ile kombinlediğiniz uzun kolyeler sayesinde daha hoş bir görüntüde ortaya çıkacaktır.


KÜÇÜK ÇANTALARI TERCİH EDİN !

küçük çantalar

Takı, çanta vs. gibi aksesuarlar göz ardı edilebilecek kadar önemsiz detaylar değildir. Bazı kadınlar fazla büyük çantalar tercih ediyorlar ama özellikle de kısa boylu iseniz sizler bu hataya düşüp büyük boy çantaları asla tercih etmemelisiniz. Siz daima küçük çantalar seçmelisiniz. Çünkü böyle çantalar sizi görsel olarak küçültecek olduğunuzdan daha kısa gösterecektir. Aksesuarlardan bahsetmişken asla büyük halkalı küpeler ve sallanan çok uzun küpeler de tercih etmeyin.

TOPUKLU AYAKKABILARLA BARIŞIN !

topuklu ayakkabı

Bizim seçimlerimiz arasında özellikle topuklu ayakkabılar önem arz ediyor. Rahatınıza düşkün bir insansanız ince topuklu ayakkabı giymek sizi pek hoşnut etmeyecektir bu yüzden dolgu topuklu ayakkabı giymeniz rahatlık adına daha yerinde bir tercih olur. Topuklu ayakkabılar doğru kombinlenmediği durumlarda bile sizin boyunuzu uzun göstermek adına yapabileceğiniz en basit hamlelerden.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Temmuz 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın