Makyaj Teknikleri ve Makyajın Püf Noktaları

yorumsuz
66 views

Kadınların vazgeçilmez tutkusu olan makyaj konusunda herkesin cilt tipine, göz yapısına ve ten rengine özel teknikler bulunmaktadır. Birbirinden farklı makyaj teknikleri ile her yıl gelişen büyük bir sektör haline gelen makyaj, her yaştan bayanın ilgisini çekmektedir. Makyajınızı gideceğiniz yerlere, mevsime ve o yılın trendlerine uygun olarak değiştirebilirsiniz. Ancak herkesin makyaj anlayışı ve kendi makyaj teknikleri özel olmalıdır. Makyaj yaparken dikkat etmeniz gerekenler kesinlikle yüz hatlarınız bazen kaşlarınız bazen de kirpikleriniz, kısacası kendi vücut yapınızı ve cildinizi tanımalı ve öne çıkarmak istediğiniz özelliğinizin üzerine yoğunlaşmalısınız.

makyaj yaparken

Ten renginize uygun makyaj yapmak, makyajınızın tümünü etkileyen en önemli ve ilk adımdır. Ten renginiz ve cilt tipinizle uyumlu olan fondötenler ve cilt ürünleri ile tam anlamıyla kusursuz görünmeniz mümkün. Makyaj tekniklerinizi belirlerken cildinizin yapısı oldukça önemli bir ayrıntıdır. Yağlı ve karma cilt tipine sahipseniz gün boyu parlak ve yağlı görünen bir ciltten korunmak için özellikle T bölgenizi matlaştıracak ürünler kullanmalısınız. Yaz aylarında ten renginizden birkaç ton daha açık pudralar ile gün içinde makyajınızı matlaştırabilirsiniz.

Cildi neme ihtiyaç duyan ve kurumaya meyilli bayanların parlak bitişli ve biraz daha yağlı forma sahip fondötenler ile makyaj yapmasını tavsiye ediyoruz. Makyajınız ne kadar güzel olursa olsun cildinizin nemine ve yağına doymuş olması yüzünüzü daha güzel gösterecektir. Önemli olan sağlık diyoruz ve sağlıklı bir görünüm için cildinizi makyaja hazır hale getirmeniz gerekiyor. Günlük sabah ve akşam olmak üzere cildinizi temiz tutmanız, sivilce oluşumunu engelleyecek ve cildinizi ölü derilerden arındıracaktır. Böylece pürüzsüz bir görünüm ile makyajınız daha güzel görünür.

makyaj

Bunun yanında kendi makyaj tekniklerinizi bulmak ve cildinize uygulamak için yüz hatlarınız iyi tanımanız gerekir. Örnek vermek gerekirse burnunuzun ince görünmeye ihtiyacı varsa ya da yanaklarınızı küçük gösterip elmacık kemiklerinizi dışarı çıkartmak istiyorsanız bronzer ve kontür malzemeleri ile bu tarz uygulamaları yapabilirsiniz. Yüz hatlarınıza ve yaşınıza uygun makyaj teknikleriyle olduğunuzdan daha ince ve genç görünmeniz mümkündür.

makyaj-teknikleri-2

Ten Rengine ve Saçlarınıza Uygun Makyajlar

Ten renginiz ve saç renginize uygun makyaj yapmak kendinize uygun makyaj tekniklerini uygulamanın en önemli adımıdır. Makyajın püf noktalarından biri olan ten rengine ve saç rengine uygun uygulamalar sayesinde kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz. Özellikle sarı saçları olan bayanların kaşlarını ve kirpiklerini belirgin gösterecek makyajlar yapmayı tercih etmesi gerekir. Bunun dışında ten renginize uygun ten ürünleri seçerek fondöten ve göz altı kapatıcılarıyla mükemmel bir görüntü yakalayabilirsiniz. Beyaz tenliler kadar buğday ve esmer tenlilerin de allık uygulaması, yanakları olduğundan daha renkli ve bakımlı gösterecektir. Solgun bir görüntüden uzak kalmak için beyaz tenli kadınların makyajlarında ten ürünlerini özenle seçmeleri gerekir. Son yılların modası olan kalın kaşlar ise buğday tenli ve esmer olan bayanların tercihi olmaktadır. Kalın ve dolgun kaşlarınız ile daha etkileyici bir yüze kavuşabilirsiniz.

ipek kirpik ve göz makyajı

2018-2019 Yılı Yaz Makyajının Püf Noktaları

Bu yılın en moda yaz ve kış makyaj trendleri geçtiğimiz yıllara kıyasla daha sade ve klasik olanlardır. 2018-2019 yılının yaz makyajlarında daha çok ışıltı görüyor, abartılı ve renkli göz makyajlarından ziyade likit mat rujlar ve aydınlatıcılar ile sade ama dikkat çekici görüntüler elde edildiğini biliyoruz. Bu yılın makyaj trendlerinin başında ipek kirpik ya da ipek kirpik görünümü veren uygulamalar gelmektedir. Gözlerde kirpik ve kaşlar ön planda tutulurken göz kapaklarının daha sade tutulduğunu görüyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 23 Temmuz 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın