Makyaj Yaparken Yapılan Hatalar !

yorumsuz
106 views

Her yaştan kadının ilgisini çeken bir konu olan makyaj görünüşünüzü kusursuz hale getirecek oldukça önemli bir uygulamadır. Makyaj yaparken kendi yaşınıza, ten renginize ve son yılların trendlerine uygun hareket etmek sizleri oldukça kusursuz gösterecektir. Makyaj yaparken çoğu bayanın doğru bildiği yanlışlara düşmemek ve kendinize en uygun yöntemleri kullanarak makyaj yapmak oldukça önemlidir.

makyaj yaparken yapılan hatalar

Makyaj yaparken yapılan hataların başında sahip olduğunuz cildi ve ten rengini tanımamak her kadın için kötü sonuçlar doğurmaktadır. Cilt yapınızı ve yüz hatlarınızı tanıyarak makyaj yaparsanız olduğunuzdan daha ince ve daha genç görünebilirsiniz. Cildinizin gün boyu canlı ve bakımlı kalması için makyaj ürünlerinizi seçerken güvenilir firmaların ürünlerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Yaşlanma belirtilerinin, sivilce gibi cilt kusurlarının oluşmasını engellemek için kaliteli makyaj malzemeleri kullanmanız gerekir.

hatalı makyaj

Makyaj yaparken en doğru ürünler ile uygulama yaparak cildinizi ve görünüşünüzü kusursuz hale getirebilirsiniz. Makyaj yaparken yüz hatlarınızı iyi tanımanız cildinizin yağlı ya da kuru cilt tiplerinden hangisine ait olduğunu bilmeniz çok önemlidir. Eğer cildinize ihtiyacı olan uygulamaları yaparak en doğru teknikler ile makyajınızı tamamlarsanız, son yıllarda oldukça ünlü olan “no make up make up” yani makyaj yokmuş gibi yapılan makyajlar ile oldukça bakımlı görünürsünüz.

cilt temizliği

Cildinizi makyaja hazırlarken günlük cilt temizliğini ve cilt bakımınızı eksik etmeden, bunun yanında sağlıklı beslenerek cildinizin nemini ve rengini olması gerektiği gibi tutarsanız makyajınız için harika olacaktır. Bunun yanında makyajın ardından çok iyi makyaj temizleyiciler ve misel sular kullanmanızda fayda vardır. Uzun saatler makyaj malzemeleri ile temas eden cildinizi ilk fırsatta temizleyip arındırmaya çalışmalısınız.


TEN RENGİNE UYGUN MAKYAJ YAPMAK

ten-rengine-göre-makyaj

Makyaj yaparken hataya düşmemek ve olduğunuzdan daha solgun, daha esmer ve daha yaşlı görünmek gibi olumsuzluklar yaşamamak için kendinize uygun ürünler seçmelisiniz. Ürünlerinizi alırken özellikle ten ürünleri dediğimiz pudralar, fondöten ve göz altı kapatıcılar gibi malzemeleri satın alırken bir uzmandan yardım alabilirsiniz. Ten renginize olduğu kadar cilt kusurlarınıza ve cildinizin yağ dengesine özel olarak ten ürünleri seçerek makyajınızı hatasız şekilde bitirebilirsiniz.

Yaşınıza ve Gideceğiniz Yere Uygun Makyaj İpuçları

Herkesin daha güzel ve daha kusursuz görünmesi, doğru makyaj teknikleri ile mümkün olmaktadır. Makyaj yaparken yüzünüzün ihtiyacı olan uygulamalar ile olduğunuzdan daha ince görünmek mümkündür. Gözleri küçük olan bayanlar için göz altına aydınlık uygulamalar yapmak gözleri iri gösterirken, renkli gözlü olanların siyah tonlarında koyu renkli makyajlar yapmaları göz renklerini ortaya çıkarır. Bronzer ve allıkları doğru fırçalar ile uygulayarak yüzünüzün daha ince görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu tarz ipuçlarını takip ederek son moda makyaj trendlerini uygularsanız kusursuz görünmeniz mümkündür. Olduğunuzdan daha genç görünmek çok kısa sürelerde bazı makyaj teknikleri ile oldukça kolaydır. Son yılların modası olan kalın ve dolgun kaşların yanında dolgun ve uzun kirpikler ile çekici bakışların sahibi olursunuz. Yaz ve kış makyajınızın kusursuz görünmesi için saçlarınız ve kaşlarınızın bakımlı ve sağlıklı olması yüzünüzün mükemmel görünmesi açısından oldukça tamamlayıcı olacaktır.

doğru makyaj

Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kusursuz makyaj yapmak isteyenler, her yaştan kadının ilgisini çeken ve vazgeçilmez hale gelmiş olan makyajlarını kendi ciltlerine ve zevklerine uygun şekilde yapmalıdır. Makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenler cilde zarar vermeyecek kaliteli ürünler kullanmaktan geçer. Bunun yanında yüz hatlarınızı belirgin hale getirecek uygulamalar ile burnunuzu küçültmek, yanakları belirginleştirmek ve gözleri daha iri göstermek gibi püf noktaları takip etmeniz şarttır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Temmuz 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın