Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır ?

yorumsuz
101 views

Son yılların makyaj modası olan porselen makyaj özellikle gece makyajlarının vazgeçilmezidir. Düğünlerde ve özel günlerde sıklıkla gördüğümüz makyaj trendlerinden olan porselen makyaj tamamen kusurları kapatan ve cildin mükemmel göründüğü bir makyaj tekniğidir. Gelin makyajlarında ve özel günlerde yapılan en popüler makyaj tekniklerinden biri olan porselen makyaj uygulaması uzun saatler dayandığı için kalıcıdır. Porselen makyaj ya da normal makyaj konusunda tereddüt yaşarsanız gideceğiniz yere, yaşınıza ve zevkinize uygun olarak bir karar vermeniz gerekecektir.

porselen-makyaj

PORSELEN MAKYAJDA KULLANILAN MALZEMELER

Normal makyaj hizmetlerinden biraz daha pahalı olan porselen makyajda alışılmışın dışında makyaj malzemeleri kullanılır. Normal fondötenler ve diğer malzemeler kullanılmadığı gibi porselen makyaja özel ürünler kullanılır. Tamamen dayanıklı olması ve her türlü kusuru kapatması için porselen makyajda önemli olan kusursuz bir görünüm yakalayabilmektedir.

porselen-makyaj-2

Hemen hemen bütün kuaförlerin uyguladığı porselen makyaj ile uzun saatler dayanan kalıcı ve kusursuz bir makyaja sahip olabilirsiniz. Porselen makyaj günlük ve gündüzlük yapılacak hafif tekniklerden değildir. Hatta gelin makyajında kullanılacak kadar ağır bir makyaj türüdür.

profesyonel-makyaj-3

Porselen makyajın en önemli yanı sıcaklığa, terlemeye ve her türlü harekete dayanmasıdır. Makyajınızın 42 derece sıcaklıkta bile akmaması ve en problemli ciltlerde lekeli bölgelerin kapanması için porselen makyaj şarttır. Porselen makyaj yaptırmak isteyenler işinde en iyi olan güzellik merkezileriyle ya da kuaförler ile görüşebilirler. Normal makyaja kıyasla birçok artısı bulunan bu makyaj tekniği sayesinde özel günlerinizde pişman olmadan en kalıcı ve kusursuz görüntüyü elde edebilirsiniz. Özellikle gelinlerin tercih ettiği bu makyaj yöntemi herkes tarafından yapılmaz. Düğün gününüzden önce mutlaka provaya giderek makyajınızdan emin olmalısınız. Profesyonel malzemeler ve yöntemler kullanarak yapılan porselen makyaja kavuşmak için en iyi kuaförlerden hizmet almak gerekir. Aksi halde kullanılan ürünler cildin nefes almasını engelleyerek ve cilt hastalıklarını tetikleyerek, alerji gibi olumsuzluklar çıkartabilir. Porselen makyajı en kaliteli ürünlerle en iyi yerde yaptırmak özel günlerinizi kusursuz hale getirecektir.


Porselen Makyaj Yaptırmak İsteyenlere Tavsiyeler

Porselen makyaj yaptırmak isteyenler özel günlerinde düğün, nişan ve kına gecesi gibi değerli anlarını daha da güzelleştirmek için doğru bir tercih yaparlar. Porselen makyajın en önemli özelliği adı üstünde porselen gibi kusursuz ve güzel bir görünüm kazandırmasıdır. Ten ürünleri tamamen kusurları kapatma amacıyla seçildiği gibi göz ve dudak için seçilen renkler ve makyaj teknikleri ise oldukça dikkat çekici olmaktadır. Çoğunlukla mat bir görünüme sahip porselen makyaj ile mükemmel bir görüntü elde etmeniz mümkündür.

porselen-makyaj-1

Porselen makyaj yaptırmak isteyenlere tavsiyemiz, bu makyaja cildi iyi hazırlamak konusunda olacaktır. Porselen makyaj öncesinde cilt temizliği yapılması ve tonikler ve nemlendiriciler ile desteklenerek makyaj yapmadan da parlak ve güzel görünmesi şarttır. Cildinizin sivilce ve akne gibi sorunlardan uzak kalması içeriden ve dışarıdan en güzel şekilde bakılması gerekir. Sağlıklı beslenme ve cildinize rutin bakımları yaparak makyaj öncesinde cildi en iyi şekilde hazırlayabilirsiniz. Böylece hem normal makyajlarda hem de porselen makyajlarda harika bitişler elde edebilirsiniz. Porselen makyajın kusursuz görünmesi ve doğal durması için cilt sağlığı oldukça önemli bir faktördür. Böylece bu ağır makyajı en doğru şekilde yüzünüzde taşırsınız.

Porselen Makyajın Püf Noktaları

Porselen makyaj yaparken ve yaptırırken dikkat edilmesi gereken yöntemler cildin makyaja hazırlanması ve ten rengine uygun tonlarda ürün seçilmesinden geçmektedir. Porselen makyaj genelde ışıltısız ve mat ürünler ile sağlandığı için daima kusursuz ve tok bir görüntü elde edilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 26 Temmuz 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın