Sağlıklı Ellerin Sırları

yorumsuz
63 views

En çok kullanılan organlar arasında eller ön plana çıkmaktadır. Çok fazla kullanımından dolayı diğer yerlere göre çok daha hızlı şekilde yaşlanmaktadır. Bu yüzden dikkat edilmesi gereken özellikleri es geçmemek önemlidir. Bakımsız el yüz ne kadar genç görünse de avuç içerisinde ve arkasında hasarlı bir görünüme sahip olması normal yaştan daha fazla yaşlı olduğu düşüncesine kaptırmaktadır. Daha genç bir görünüm sağlanması için düzenli bir şekilde uygulanması gereken teknikleri uygulamak gerekir. Bu tür durumlarla karşılaşmama adına daha dikkatli davranmak önemlidir. Makyaj yapılırken ellerin bakımına da özen göstermek gerekir. Çok kullanılan eller sağlık açısından da oldukça önemli bir yere sahiptir.

Saglikli-eller

ELLERİ DAHA GENÇ GÖSTERME YOLLARI

  • Şeytan tırnaklarından kurtulmanın en önemli çözümü tırnak yağlarıdır. Tırnak yağları sayesinde eller daha genç ve daha parlak görülmektedir. Sürekli olarak kullanım sağlandığı zaman etkisi çok daha fazla olmaktadır.
  • Krem kullanımı yalnızca yüze değil ellere de uygulanmalıdır. Bu krem uygulaması sayesinde eller hem nemlenmiş olacak hem de gençleşmesi sağlanacaktır. Nemlenen el daha rahat nefes alacaktır.
  • Sürekli şekilde kullanılan el en çok ev işleri yapılırken zarar görmektedir. Temizlik esnasında ya da bulaşık yıkarken eldiven kullanmak kimyasal etkileşimi de ortadan kaldırmaktadır. Eldiven kullanımı yapılmadan önce mutlaka nemlendirici krem sürülmelidir.
  • Oje tercihi yaparken çok dikkatli olmak gerekir. Birçok ünlü marka makyaj malzemeleri değerlendirmesi açısından kimyasal olan formülleri çıkartmaktadır. Tırnak bakımı yapılırken yapılan uygulamalarda tırnakların nemlenmesine ve kuvvetli hale getirilmesine etki eden türde malzemeleri kullanmaktadırlar. Bu detayı göz önünde bulundurarak oje tercihi yapmak gerekir.
  • Güneş kremi sadece vücudun belli yerlerine uygulanmaktadır. Güneş kremi kullanılırken daha özenli bir sürme uygulanmalıdır. Güneşin zararlı ışınlarından etkilenmeyi önleme açısından el de uygulaması yapılması çok daha iyi olacaktır.

Sağlık açısından düşünüldüğü zaman her işin yapıldığı ellerin temiz olması çok önemlidir. Hem tüketimlerin el yardımı ile yapılması hem de sık kullanılması buna bağlı olmaktadır. Bu tür detayları düşünerek hareket etmek önemli bir olgudur. Sağlık ve Makyaj kategorisinde yer alan diğer yazılarımızı incelemek için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Temmuz 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın