Topuklu Ayakkabı İle Rahat Etmek

yorumsuz
120 views

Topuklu ayakkabı kadınların vazgeçilmez ayakkabı türleri arasında en önemli yere sahiptir. Rahatsız edici özelliğine rağmen topuklu ayakkabılar vazgeçilmezdir. Şık bir görünüm için oldukça önemli bir yere sahip olan bu ayakkabılar kullanım esnasında bazı detaylara dikkat edildiğinde rahat bir kullanım sunmaktadır. Böylece can yakıcı durumlar daha az seviyeler indirilmektedir. Bu teknikleri doğru şekilde uygulamak gerekmektedir. Moda olan bu tür ayakkabılar oldukça fazla talep edilen bir türdür.

Topuklu-ayakkabi

TOPUKLU AYAKKABI İLE RAHAT ETME TEKNİKLERİ

  • Öncelikli olarak önceden denemediğiniz topuklu ayakkabı modellerinden uzak durmaya çalışmak gerekir. Ayakkabı seçiminde doğru bir şekilde seçmek gerekir. İnce topuklu ayakkabı ayağı her zaman çok daha fazla rahatsız etmektedir. Kalın yani dolgu topuklu ayakkabıların tercihi yapmanız bu açıdan önemlidir. Hem moda olması da arttı bir avantajdır.
  • Topuklu ayakkabı giyildiği günlerde çantada mutlaka hızlı çözümler üretecek ürünler bulundurulmalıdır. Bunlardan en önemlisi ise yara bandıdır. En az 2 adet bulundurmak önemlidir.
  • Rahat bir gün geçirmek için soğuk uygulaması yapılırsa gün sorunsuz geçecektir. Bunun için ayakkabı evde giyildikten sonra 15- 20 dakika buzdolabında bekletmek gerekir. Bu uygulama yumuşamaya ve ayakların rahat etmesine etki etmektedir.
  • Çözüm yolları arasında ıslak çorap tekniği uygulaması da oldukça etkili bir yöntemdir. Ayak sıkan topuklu ayakkabı giyilmeden önce ıslak çorap giyilmesi ile mümkündür. Çorap kuruyana dek çıkartılmamalıdır. Ayakların yumuşamasına etkisi sayesinde rahatlatmaktadır.
  • Ayakların daha rahat olması açısından nemlendirici kullanmak da çok iyi gelmektedir. Bu sayede ayaklar hem daha güzel hem de daha bakımlı olmasına etki etmektedir.
  • Ayağın su toplamasına engel olması yanı sıra kaymasını da engelleyen çift taraflı bant uygulaması da oldukça fayda sağlamaktadır. Rahat bir yürüyüş sağlaması sunması da oldukça önemlidir. Bant ayakkabı giyilirken topuk kısmına bant yapıştırılmalıdır.
  • Özel olarak hazırlanan pedler ayakları rahat ettirmektedir.
  • Ayak terlemesine ve topuklu ayakkabı içinde rahat etmeye katkı sağlaması açısından bebek pudrası kullanımı da mümkündür.

Bu tür detayları uygulayarak çok daha kolay bir şekilde kullanım sağlanmaktadır. Doğru bir şekilde uygulandığı sürece topuklu ayakkabı giymek kabus olmaktan çıkmaktadır. Önemli detaylar atlandığı zaman hiç de iyi olmayan sonuçlarla karşılaşılmaktadır. Magazin ve Moda kategorisinde yer alan diğer yazılarımızı incelemek için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 21 Temmuz 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın