Yunanistan’da Yangın: 50 Ölü 156 Yaralı

yorumsuz
228 views

Başkent Atina yakınlarında çıkan orman yangınında ilk belirlemelere göre 50 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Yaklaşık olarak 156 kişinin de yaralandığı gelen bilgiler arasında. Batı Antika ile Korinthos arasında ki Kineta kırsal bölgede öğlen saatlerinde çıkan orman yangını kısa sürede büyüdü. Yangını kontrol alına almak için tüm çalışmalar devam etmektedir. Şiddetli rüzgar etkisi de yangına eklenince çok daha hızlı bir şekilde yangın büyümeye başladı. Hızla büyüyen yangın bir anda Panorama, Kineta’nın Galini ve Marula yerleşim yerlerine yaklaşmasından dolayı acil tahliye yapıldı. Birçok itfaiye bölgeye sevk edilirken gönüllülerde söndürme çalışmalarına destek olmaktadırlar.

yunanistanda-yangin

BİNLERCE DÖNÜM ORMAN VE BİRÇOK SAYIDA EV YANDI

Çok Hızlı bir şekilde ilerleyen yangın önüne gelen her şeyi kül etti. Binlerce dönüm orman bir anda yanarken 30’dan fazla ev de kül oldu. Aynı zamanda bölgede bulunan 1 otel ve hayvancılık tesisi de yandı. Atina ile Korinnthos arası kara yolu ulaşımı yangın sebebiyle trafiğe kapatıldı. Yangının bir anda çok hızlı bir şekilde büyümesine bağlı olarak bazı yerleşik yerlerine yaklaşmasından dolayı bölge sakinleri evlerini terk edip deniz kenarına yöneldiler. Mahsur kalan birçok kişiye gemiler yardım etti.

yangin

50 KİŞİ ÖLDÜ, 156 KİŞİ YARALANDI

Yangın esnasında 50 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Ayrıca 156 kişinin yangının sebebiyle yaralandığı gelen haberler arasında. Mati bölgesinde ki evlerin büyük bir kısmı kül oldu. Nea Makri Belediye Başkanının yaptığı açıklamada yangının yerleşim yerlerine ulaştığını açıkladı. Yunan Başbakan Aleksis Çipras yangından dolayı Bosna-Hersek’ten acil olarak Atina’ya döndü. Yangın ile alakalı birçok şüpheli durum ortaya atılmaktadır. Hem doğuda hem batı da ayn anda yangının çıkmasının sebebi araştırılırken bu durum şüphe uyandırmaktadır. Attika bölgesinde olağanüstü hal ilan edildi. OHAL ilanından sonra bölgeye hem yurt içi hem de yurt dışı destek istendi.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Temmuz 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın