Yüz Şeklinize Göre Saç Modelleri

yorumsuz
141 views

Saçlar aslında insanların yüzünün kıyafetleridir. Nasıl ki kıyafetlerle kilolu kısımları, basenleri kamufle edebiliyorsak ya da güzel görünen alanları ortaya çıkarabiliyorsak, saç modellerimizle de suratımızda bazı kısımları kamufle edebilir, bazılarını da ortaya çıkarabiliriz. Burada asıl önemli olan insanın kendi suratını, hatlarını tanıması, şeklinin farkında olması ve yüzü için en kullanılabilir saç modelini ve rengini tercih etmesidir. Yuvarlak yüz hatları  ile uzun yüz hatlarına yakışan saç modeli veya beyaz ten rengi ile esmer ten rengine yakışabilecek saç rengi farklıdır. İşte bundan dolayı  size hayat kurtarıcı önerilerimiz var. Saç modası hakkında ki bilgi birikimlerimizi sizinle paylaşmaktan zevk duyacağız.

saç

Kısa Yüzler İçin Krepe

Yüzünüzün daha sivri gözükmesini istiyorsanız, saçınızın üst bölgesini krepe ile biraz yükseltmelisiniz. Kesinlikle saçınızı atkuyruğu halinde  topladığınızda üst bölgeye krepe yapmak en doğru tercih olur. Ayrıca saç kesiminde de üst bölgedeki saçları daha kabarık katlı  bırakmak yüzünüzü daha uzun saçlarınızı daha çok gösterecektir.

krepeli saç

Uzun Yüzler İçin Dalgalı Saçlar

Yüzünüzün fazla sivri oluşundan da şikayetçiyseniz, makas izlerinin keskin olduğu, dümdüz yuvarlak saç kesimlerinden uzak olmalısınız. Böyle saç şekilleri yüzünüzü olduğundan daha da uzun sivri gösterecektir. Bunlar yerine saçlara hareket katıp, kat yapmak suratınızı daha kare geniş gösterecek, saçlarınıza da hareketlilik verecektir. Bunlar ile  birlikte saçları küt ya kısa kullanmak isterseniz çene ayarında kesilmiş modeller çok daha  uygun olacaktır.

dalgalı saç


Küçük Yüzlere Yanlardan Katlı Kesim

Suratınızın ufak ve ince oluşundan şikayetçiyseniz, elmacık kemiklerinizin yan taraflarından hafif hareketli  kestirmeniz de yarar var. Saçlarınızı yanaklarınızın yanlarına doğru yayarak yüzünüzün hacmini sağa, sola yayabilirsiniz.

yanlardan katlı kesim saç

Oval Yüzlere Her Model Uygun

Yüzünüz yuvarlak hatlara sahip ise saç modeli tercihi konusunda baya şanslı olduğunuzu bilmelisiniz . Hatta neredeyse bütün saç şekillerinin yuvarlak yüzlere yakıştığını iç rahatlığıyla söyleyebiliriz. Yuvarlak yüzlülerin kendi yüz şekillerini, ifadelerini nasıl göstermek istedikleri önemlidir. Mesela daha tatlı, sempatik bir surat ifadesi için fazla katlı, ve hatta dalgalı katlı saçlar. Ciddi ve tarz bir ifade için ise düz küt, çizgili kesim modeli uygun olacaktır. Yuvarlak suratlarda yanlardan ayırma, kahkül, kısa veya uzun saç modelleri bambaşka ifadeler ve tarzlar kazandırabilir.

oval yüz hattı

Baş Çevresi Büyük Olanlara Uzun ve Katsız Kesimler

Baş çevrenizin normal boyutlardan daha  büyük oluşundan şikayetçiyseniz küt ve hacimli saç şekillerinden özellikle uzak durmalısınız. Bunun tam tersine uzun saç modelleri, üst kısmı krepe ile kabartılmış modeller çok daha iyi olacaktır. Bir başka alternatif olarak fazla kısa saçlar tercih ederek de kafamızı olduğundan daha ufak gösterebiliriz. Aksi takdirde kafası büyük olan insanların yanak bölgelerinde, yan kısımlarda saç görünmemesi gerekir. Değilse yanak kısmı olduğundan daha hacimli görünür ve yüz görünüşü yanlara doğru yayılır ve görüntü hoşluğunu yitirir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Temmuz 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın