Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmelisiniz ? İnce Görünmenin Sırları

yorumsuz
99 views

Zayıflamak istiyorsanız biraz zamana ihtiyacınız olacak. Bu zaman içerisinde sabır ve irade ise en yakın arkadaşlarınız olmalı. Ancak hiç bir şekilde kilo veremiyorsunuz ya da kısaca gizlemek istediğiniz biraz kilonuz mu var ? O halde asla kendinizi sıkmayın sizi sahip olduğunuz kilodan daha zayıf göstermek için bir kaç ipucumuz var. Hangi kıyafet  zayıf gösterir, hangi renk zayıf görünmenizi sağlar hemen öğrenmek için yazının devamını okuyunuz…

Zayıf-Gösteren-Kıyafetler

Zayıf Görünmenizi Sağlayacak İpuçları

Kıyafet seçiminde tek renk tercih etmelisiniz. Saks mavisi, kahverengi veya siyah gibi tek ve koyu renkli kıyafetler sizi daha zayıf gösterecektir. Tabi siz tek renge bürünmek istemiyor iseniz aynı renklerin farklı tonlarını da birlikte tercih ederek giyebilirsiniz. Krem rengi, boncuk mavisi, mercan ya da teninize en uygun olan renkleri tercih edin. Aynı renkleri iki, üç parça şeklinde hem de bir parça elbise şeklinde tercih ediniz. Her ikisi farklı bir hava verecek farklı bir etki yaratacaktır.

zayif-gosteren-kiyafetler-1

Kıyafetlerinizde kumaş tercihinizi doğru yapmalısınız, her kumaş farklı görüntüye sahip olabilir. Sert, katı, ağır hatta teninize yapışan kumaşlardan kesinlikle uzak durmalısınız, tercihleriniz arasında bunlar olmamalı. Sizin için en iyi tercih hafif, salaş, yumuşak ve giydiğinizde teninizden kayan kumaşlardır. Vücudunuzdan kayan kumaşlar kiloyu başarıyla kamufle eder.

Zayıf-Gösteren-Kıyafetler-2

Kıyafetleri vücudunuza göre ayarlamalısınız. Geniş omuzlarınız var ise, vatka veya başka bir omuz aparatı kullanmamalısınız. Kayık ve oval yakalı kıyafetleri seçmeniz de yanlış olur. Üst kısmınızı daha ufak göstermek istiyor iseniz modaya  uygun V yakalı kıyafetler, V yakalı üst, etek veya bol, vücudunuza yapışmayan pantolonları seçmelisiniz. Lakin üst vücudunuz küçük basenleriniz büyük ise, yani armut vücuda sahip iseniz, boynunuzu olduğundan kalın göstermeyen, omuzlarınıza elverişli sizi dik gösteren elbiseler arayın. Üst bölüm için oval veya oyuk yaka modelleri, alt için ise düz kesim etek veya sıradan model pantolonlar tercih edin.ince-gosteren-kiyafet-secimi

Alt kısmı yani basen ve kalçayı saklamak için tercih etmeniz gerekenler ise şöyle. Büyük basen ve kalçaları saklamak için daha doğrusu olduğundan daha az göstermek için pileli, bel bölgesi büzgülü salaş pantolon ve etekler tercih edebilirsiniz. Modaya uygun, düz çizgili yandan cepli veya hiç cep olmayan modeller tercih edin. Basen bölgesini küçük göstermek için bel bölgesi düz ya da diz bölgesinden biraz altta pantolonlar tercih edin. Olduğunuzdan uzun ve ince zayıf görünmek için eteğiniz veya pantolonunuz yere ayağınız görünmeyecek şekilde uzun olmalıdır. Basen bölgesini daha fazla kapatmak için pantolon ve etek giyindikten sonra kalça bölgenizi örtecek şekilde uzun tişörtler ve tişörtünüzün üstüne hafif dantel veya herhangi bir tunik tercihinde bulunabilirsiniz. Kalça bölgenizin altından çok fazla aşağısında olmamasına da dikkat edin.

Zayıf-Gösteren-topuklu-ayakkabılar

Ayakkabı seçiminize kesinlikle çok dikkat edin. Sadece seçtiğiniz kıyafetlerle zayıf görünebileceğinizi zannetmeyin. Kıyafet tercihinizi yaptıktan sonra ayakkabılarınızı özenle seçin. Özellikle ayaklarınız geniş veya taraklı ise düz ve ince şeritli modeller, kısa topuklu modeller giymeyin. Aksine, yüksek topuklu veya üstünde durabiliyorsanız, yüksek topuklu ayakkabılar giyin. 5 cm’lik veya daha uzun topuklu modeller tercih edin sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir. Kesinlikle ayak bileğinize yapışan, tokalı şeritli ayakkabılardan, dolgu topuklardan uzak durmalısınız. Bütün bunlar sizi olduğunuzdan daha kısa, kilolu ve bacak boyunuzu olduğundan daha kısa görünmesine sebep olur.

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Temmuz 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın